Zapraszamy na kolejną edycję rejsu dla twardzieli czyli Bałtyk Dla Odważnych vol. 5. W tym roku proponujemy Wam kilka usprawnień, ułatwień i rozszerzeń, które możecie wybrać! Każdy znajdzie coś dla siebie!

PLAN:

Jak co roku, BDO to rejs nastawiony na pływanie, pływanie i pływanie – pod warunkiem, że pogoda nam na to pozwoli. Podczas ostatnich 4 lat, dwa razy dotarliśmy do Władysławowa, z przymusowym postojem w drodze powrotnej na Helu, oraz dwa razy dotarliśmy do Łeby. I to właśnie Łeba jest naszym corocznym celem. Przygotujcie się na 24-godzinne przeloty, w dzień, w noc, w chłód i przy słońcu, po płaskiej wodzie i po niezłym zafalowaniu, przy mgle i flaucie oraz silnym porywistym wietrze. Podczas sztormów czekamy na małe okna pogodowe i robimy małe przeskoki, każdą inną pogodę wykorzystujemy do maksimum!

Nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego, a jedynie chęć stawienia czoła morzu w listopadzie!

Zeszłoroczna ekipa:

Zapisy OTWARTE – mamy wolne miejsca!

KIEDY: 8 – 11 listopada 2018
START/KONIEC: Narodowe Centrum Żeglarstwa

W tym roku mamy dla Was 3 opcje naszego Bałtyku Dla Odważnych, tak aby każdy znalazł coś dla siebie! Oczywiście w tym roku jest również opcja rozszerzenia rejsu o kolejne 5 dni, czyli BDO EXTENDED.

NOWOŚĆ – ciepła koja – zmień jacht w każdym porcie! W programie uczestniczą jachty z każdego wariantu: 2 EXTREME, 2 COMFORT oraz 4 STANDARD. W sumie 16 miejsc! Poznaj różne jachty, różne załogi, różnych kapitanów. Szczegóły programu i regulamin dostępne tutaj. Cena: 629 zł

Bałtyk w prawdziwie żeglarskim wydaniu. Klasyczna „jotka” – s/y  MESTWIN. Mokra, wymagająca żegluga przysparzająca najwięcej emocji i doznań. Żadnych rolpatentów, żadnych szprycbud, bez ogrzewania, im więcej wieje tym lepiej płyną. Sprawdź siebie! Podejmij wyzwanie! Cena: 499 zł

Opcja STANDARD to miejsca na dobrze znanych Wam jednostkach, starszych ale niezwykle dzielnych. Wszystkie posiadają ogrzewanie. Jachty: s/y BYSRZE, s/y MIGOTKA, s/y FAWORYT, s/y RESET, s/y KACYK, s/y ELEKTRA, s/y CHIRON 2, s/y ENDAXI, s/y MOMO ONE, s/y JAZON. Cena: 439 zł

Opcja COMFORT to opcja dla ceniących wygodę na każdym kroku. Nowe, świetnie wykończone i doskonale utrzymane jachty. Elan 40 oraz Sun Oddysey 42. Mocne ogrzewanie zapewni komfortową temperaturę nawet w najbardziej wymagających warunkach.  W cenie m.in. sprzątanie po rejsie. Cena: 599 zł

BDO EXTENDED to opcja przedłużenia podstawowego 4 dniowego rejsu o kolejne 5 dni! 3-7 listopada (w tym nocleg z 7/8 na jachcie). Tylko 16 miejsc! Planujemy odwiedzić zagraniczny port. Cena: 649 zł

Chcesz jechać tylko na EXTENDED? Wypełnij formularz zaznaczając tylko opcję EXTENDED

CENA OBEJMUJE:
– czarter jachtów
– opiekę sternika
– ubezpieczenie załogi w okresie zaokrętowania i przebywania na jachcie (NNW i KL)
– sprzątanie po rejsie w wersji COMFORT

Za ten rejs zapłacisz przy użyciu szybkich płatności PayU.

Dodatkowo:
– CIEPLUTKA CZAPKA SailCamp
– konkursy, atrakcje

Szukasz dojazdu? Oferujesz takowy? Albo kompana do załogi? 

Napisz: http://sailcamp.pl/bdo-5-dojazd/

Wszystkie organizowane przez nas rejsy mają charakter stażowy lub stażowo – szkoleniowy. Nie są to rejsy turystyczne. Załogant czynnie uczestniczy w czynnościach związanych z prowadzeniem jachtu.

KASA JACHTOWA:
Kasa jachtowa przeznaczona jest na: zakup prowiantu, opłaty portowe, paliwo do silnika. Zwyczajowo rozliczaniem kasy jachtowej zajmuje się wyznaczony z załogi skarbnik. Orientacyjna składka do kasy jachtowej to 35 zł/doba.

Na wielkość wydatków decydujący wpływ ma wybór portów w jakich będziecie się zatrzymywali. Czy będą to mariny, porty miejskie, czy zdecydowanie najłagodniejsze dla jachtowych finansów spędzenie nocy na morzu 🙂 Należy brać również pod uwagę konieczność wpłacenia kaucji ~200 zł, kaucja jest zwrotna po bezszkodowym zakończeniu rejsu.

Skipper nie uczestniczy w tych kosztach. Jeśli załoga zaplanuje posiłek na lądzie, dobry obyczaj nakazuje, by rachunek skippera uregulowany został z kasy jachtowej.

PROWIANT:
Wzorem ubiegłej edycji, będziemy wspólnie prowiantować jachty przed rejsem. Część kasy jachtowej na prowiant będzie zbierana przed rozpoczęciem imprezy.