Bałtyk Dla Odważnych vol. 6

Od sześciu lat, razem z Wami, współtworzymy największy rejs w roku! Niesamowita mieszanka ludzi z całej Polski, co roku buduje fantastyczną żeglarską i braterską atmosferę. Tegoroczna edycja będzie w pewien sposób wyjątkowa. Jak co roku, stawiamy nacisk na dużo pływania, ale tym razem na równi kładziemy integrację i poznawanie braci żeglarskiej z całej polski. To właśnie przyświecało nam 6 lat temu podczas pierwszej edycji! Poczuj prawdziwie morski klimat razem z nami!

W tym roku mamy do dyspozycji 5 dni na rejs! Ostatni taki BDO odbył się w 2015 roku!

Wielka Gra Morska

Gra terenowa zorganizowana podczas rejsu?! Piracka fabuła, akcja na morzu i na lądzie. Ekscytujące zadania, łamigłówki, poszukiwania i walka z potworem! Nasza gra jest pełna tych wyzwań. Zostań piratem, dołącz do załogi i zgarnij legendarny skarb dla siebie!

Jako pierwsi wprowadzamy taką atrakcję na rejs. W każdym porcie, który odwiedzimy czekają Was wyzwania, rywalizacja między załogami. Na morzu też nie będziemy próżnować! Oczywiście wszystko w formule „niech wygra najlepsza załoga„.

PROLOG

Na morzu zapanował chaos. Rozległa tafla morza, dotąd spokojna, porozcinana dziobami licznych statków, które teraz majaczą na horyzoncie. Wszyscy piraci udali się w pogoń za legendarnym skarbem. Porty opustoszały, a głośny krzyk pijackiej zabawy w okolicznych tawernach zamienił się w owiany przerażeniem szept.

Szept, gdyż o tym stworzeniu marynarze boją się głośno mówić. Krążą plotki, że szerząca się wieść o skarbie i niezliczone cienie szukających go statków obudziły go ze 100 letniego snu. Czy którejś z załóg uda się zgładzić potężnego Krakena i zgarnąć łup którego chroni potwór?

Kolejni kamraci mustrują się na okrętach, by wyruszyć na wyprawę w poszukiwaniu skarbu i pokonać legendarnego Krakena. A Ty? Odważysz się?

Nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego, a jedynie chęć stawienia czoła morzu w listopadzie!

Zeszłoroczna ekipa:

Zapisy OTWARTE – mamy wolne miejsca!

KIEDY: 7 – 11 listopada 2019 – 5 dni!
START/KONIEC: Narodowe Centrum Żeglarstwa, Górki Zachodnie
CEL: Ustka

W tym roku mamy dla Was 6 opcji naszego Bałtyku Dla Odważnych, tak aby każdy znalazł coś dla siebie!

Ciepła Koja – zmień jacht w każdym porcie! W programie uczestniczą jachty z każdego wariantu: EXTREME, COMFORT, ECONOMY, STANDARD oraz FLAGOWY. W sumie 10 miejsc! Poznaj różne jachty, różne załogi, różnych kapitanów. Szczegóły programu i regulamin dostępne tutaj. Cena: 799 zł

EXTREME – Bałtyk w prawdziwie żeglarskim wydaniu. Klasyczna „jotka” lub drewniany Opal – s/y  MESTWIN oraz s/y FARUREJ. Mokra, wymagająca żegluga przysparzająca najwięcej emocji i doznań. Żadnych rolpatentów, żadnych szprycbud, bez ogrzewania, im więcej wieje tym lepiej płyną. Sprawdź siebie! Podejmij wyzwanie! Cena: 649 zł

Opcja ECONOMY to oferta dla tych, którzy chcą zaoszczędzić, aby mieć na więcej rejsów! Oferujemy 4 jachty: trzy Janmory 34 AC oraz znany już Wam s/y Kacyk. Janmory nie posiadają ogrzewania, ale mają wewnętrzną sterówkę więc nie ma potrzeby stania na zimnie. Kacyk posiada webasto. Cena: 549 zł

Opcja STANDARD to miejsca na dobrze znanych Wam jednostkach, starszych ale niezwykle dzielnych. Wszystkie posiadają ogrzewanie. Jachty: s/y BYSRZE, s/y MIGOTKA, s/y FAWORYT, s/y RESET, s/y ELEKTRA, s/y CHIRON 2, s/y SOLKA (ta posiada sterówkę w środku). Cena: 599 zł

Opcja COMFORT to opcja dla ceniących wygodę na każdym kroku. Nowe, świetnie wykończone i doskonale utrzymane jachty. Bavaria 49 – s/y Bee Wet oraz Sun Oddysey 42. Mocne ogrzewanie zapewni komfortową temperaturę nawet w najbardziej wymagających warunkach.  W cenie m.in. sprzątanie po rejsie. Cena: 749 zł

JACHT FLAGOWY Na szóstą edycję szykujemy coś specjalnego! Stalowy, 18 metrowy kecz! Będzie to nasz jacht flagowy! s/y Patagonia! Opis jachtu możecie znaleźć na naszym wydarzeniu na facebooku. Jacht posiada centralne ogrzewanie. Ponad 30 ton masy, duży i dzielny! Do tego jeszcze nigdy nie pływał pod Polską banderą! Cena: 899 zł

CENA OBEJMUJE:
– czarter jachtów
– opiekę sternika
– ubezpieczenie załogi w okresie zaokrętowania i przebywania na jachcie (NNW i KL)
– sprzątanie po rejsie w wersji COMFORT

Za ten rejs zapłacisz przy użyciu szybkich płatności PayU.

Dodatkowo:
– CIEPLUTKA CZAPKA SailCamp
– udział w Wielkiej Grze Morskiej

Szukasz dojazdu? Oferujesz takowy? Albo kompana do załogi?
Napisz: http://sailcamp.pl/bdo-dojazd/

Wszystkie organizowane przez nas rejsy mają charakter stażowy lub stażowo – szkoleniowy. Nie są to rejsy turystyczne. Załogant czynnie uczestniczy w czynnościach związanych z prowadzeniem jachtu.

KASA JACHTOWA:
Kasa jachtowa przeznaczona jest na: zakup prowiantu, opłaty portowe, paliwo do silnika. Zwyczajowo rozliczaniem kasy jachtowej zajmuje się wyznaczony z załogi skarbnik. Orientacyjna składka do kasy jachtowej to 35 zł/doba.

Na wielkość wydatków decydujący wpływ ma wybór portów w jakich będziecie się zatrzymywali. Czy będą to mariny, porty miejskie, czy zdecydowanie najłagodniejsze dla jachtowych finansów spędzenie nocy na morzu 🙂 Należy brać również pod uwagę konieczność wpłacenia kaucji ~200 zł/~400 zł (w zależności od wybranej opcji jachtu), kaucja jest zwrotna po bezszkodowym zakończeniu rejsu.

Skipper nie uczestniczy w tych kosztach. Jeśli załoga zaplanuje posiłek na lądzie, dobry obyczaj nakazuje, by rachunek skippera uregulowany został z kasy jachtowej.

PROWIANT:
Wzorem ubiegłej edycji, będziemy wspólnie prowiantować jachty przed rejsem. Część kasy jachtowej na prowiant będzie zbierana przed rozpoczęciem imprezy.

EXTENDED
Wydłuż sobie rejs o 6 dni! W planie odhaczenie portu zagranicznego na wygodnej Delphi 47! W cenie nocleg z 6 na 7 listopada w 4 osobowych pokojach oraz wejście do sauny!

Termin: 1-6 listopada
Rejs prowadzi kpt. Paweł Krakowiak
Cena: 899 PLN + kasa jachtowa, około 210 zł
Zapisy: michal@sailcamp.pl