Przeprawa przez Bałtyk zakończona pięknym Balem w czterogwiazdkowym hotelu?
Pakujemy nie tylko sztormiak, ale także suknię lub smoking!

Termin:
28 grudnia 2019 – 04 stycznia 2020

Trasa:
Górki Zachodnie – Karlskrona – Górki Zachodnie

Trudy przeprawy przez Bałtyk, silne wiatry lub jeszcze trudniejsza flauta. Zimą nasze morze potrafi pokazać pazur. Już trzykrotnie organizowaliśmy sylwestra na tym akwenie. Za każdym razem na dzielnej, wyprawowej jednostce. Znów wracamy do tej tradycji! W trochę niestandardowej formie!

Startujemy w zimowych sztormiakach, wioząc w bakiście suknie i smokingi na bal w szwedzkiej Karlskronie. Sylwestrową noc spędzimy w wygodnym, czterogwiazdkowym hotelu Scandic z widokiem na morze. Czeka na nas szampańska zabawa w eleganckim otoczeniu. Następnie pakujemy się znów na jacht i wracamy walczyć z zimowym Bałtykiem!

Wybieramy się w tą podróż wyprawową jednostką z centralnym ogrzewaniem, 18 metrowym keczem s/y Patagonia. To również tym jachtem zmierzymy się w 2020 roku ze wschodnim wybrzeżem Grenlandii. W galerii po lewej możecie znaleźć kilka zdjęć z poprzednich sylwestrowych rejsów po Bałtyku.

Program

W Scandicu mamy już zarezerwowane dwu osobowe pokoje dla całej załogi, także najłatwiej na rejs wybrać się w parze! W hotelu kwaterujemy się 31 grudnia od 1500 i opuszczamy go 1 stycznia do 1200. W sylwestrową noc, będziemy uczestniczyć w kolacji i imprezie przygotowanej przez Scandic.

Po wykwaterowaniu wracamy na jacht i udajemy się w drogę powrotną, tak żeby rejs zakończyć maksymalnie 4 stycznia w okolicy 1700.

Pamiętajcie że, Bałtyk potrafi pokazać pazur i nasz plan może ulec zmianie ze względu na skrajne warunki pogodowe, czy to wiatrowe, czy lodowe. Niezależnie od pogody, dołożymy wszelkich starań, aby był to fantastyczny sylwester!

Warunki potrafią być różne w tym okresie. Liczymy się z możliwą zmianą planów w przypadku mocnego sztormu z północy. Pozostałe kierunki i wiatry powinny być sprzyjające dla naszej wyprawy. Również zaplanowany czas dotarcia do Karlskrony z Górek Zachodnich jest zupełnie wystarczający. Do pokonania mamy około 165 mil morskich w jedną stronę, a czasu ponad 72h.

Przed rejsem będziemy intensywnie obserwować pogodę tak, aby w razie potrzeby mieć czas na załatwienie naszej eleganckiej imprezy w innym miejscu. Pamiętajcie, że to trudny rejs, gdyż z portu wyjdziemy również w warunkach zwykle niesprzyjających spokojnej żegludze, oczywiście jak wszyscy żeglarze, sztormujemy się w barze.

Rejs prowadzi kpt. Filip Kołodziej.

Jacht

s/y PATAGONIA

s/y Patagonia to dzielny stalowy, 18 metrowy kecz, którego plany powstały na deskach kreślarskich biura Van de Stadt Design na zlecenie prywatnego armatora. W założeniach, jacht miał być zdolny do pływania po zimnych wodach arktycznych, dlatego kadłub jednostki ma celowo wzmocniony dziób (gródź zderzeniowa) i gęsto ulokowane wręgi. Posiada również gródź oddzielającą dziobowy przedział hotelowy od mesy i szczelną maszynownię, gdzie znajduje się wysokoprężny silnik FORD SABRE 2715E o mocy 150 HP i trójfazowy generator prądu zmiennego 400 V o mocy 11 kW.

Maszynownia jachtu to również miejsce olejowego kotła centralnego ogrzewania, z którego ciepło rozprowadzane jest po przestrzeni mieszkalnej za pomocą nagrzewnic nadmuchowych. To utrzymuje wnętrze bez wilgoci nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Jacht posiada 11 wygodnych koi (w tym jedna podwójna), co pozwala na komfortowe żeglowanie przez długi okres czasu. Koje wyposażone są w podwójne pasy z lotniczą klamrą chroniące przed wypadnięciem podczas znacznych przechyłów. Wielkie zbiorniki wody (2000 L) i paliwa (1250L) dają długą autonomię żeglugi.

Jacht posiada kompresor do napełniania butli nurkowych, butle i balast, dzięki czemu podczas rejsów jest możliwość amatorskiego nurkowania.


Cena: 2699 PLN

W cenie:

  • czarter jachtu
  • przygotowanie jednostki do wyprawy
  • kapitan
  • zakwaterowanie w hotelu Scandic w Karlskronie w noc sylwestrową
  • kolacja oraz udział imprezie sylwestrowej
  • ubezpieczenie załogi w okresie zaokrętowania i przebywania na jachcie (NNW i KL)

Cena nie zawiera:

  • dojazdu
  • zalecanego dodatkowego ubezpieczenia w zakresie przebywania na lądzie
  • kasy jachtowej (prowiant, paliwo, gaz, opłaty portowe). Składka jest zbierana i rozliczana na miejscu, 35PLN/doba/osoba.
  • obowiązkowego ubezpieczenia kaucji – 60 EUR, kaucja za jacht to 5000 EUR, którą my wnosimy

Przypominamy, że zgodnie z żeglarską etykietą kapitan nie dokłada się do kasy jachtowej, a jeżeli załoga zdecyduje o zjedzeniu posiłku na mieście, rachunek kapitana powinien być uregulowany z kasy jachtowej.

Chcesz płynąć? Zarezerwować miejsce? Masz pytania? Napisz: biuro@sailcamp.pl