Zapraszamy do udziału w żeglarskiej przygodzie na Azorach! To jedyne takie miejsce na świecie, i każdy powinien je raz w życiu odwiedzić! Płyń z nami na Azory! Formuła: 1 dzień żeglowania / 1 dzień zwiedzania samochodem.

Na Azory płyniemy drugi rok z rzędu! W 2019 roku proponujemy dwa, dwutygodniowe terminy:
Sprawdzone – pogoda przez cały wrzesień jest fantastyczna!


Pierwszy termin: 31 sierpnia – 14 września 2019
Drugi termin: 14 – 28 września 2019
Spędzanie tylko tygodnia na Azorach wydaje się bezsensowne!

Nasz plan
Odwiedzić i dokładnie zwiedzić, 6/7 z 9 wysp archipelagu azorskiego w najlepszy możliwy sposób! Wygodnym jachtem żaglowym! Przez dwa tygodnie rejsu, w pełni poznamy i nacieszymy się tym rajem na ziemi! Wieloryby, delfiny i żółwie morskie czekają na nas w ciepłym oceanie, który ma tam około 24 st. C.

Dwa prawie identyczne terminy! Z jedną małą różnicą, w pierwszym terminie planujemy zdobyć najwyższy szczyt Portugalii – wulkan Pico (2,351 m n.p.m.) z noclegiem na szczycie, przez co na wyspie Pico spędzimy dwa dni, tym samym ominiemy Graciose.

Trasa
Odbieramy jacht w Ponta Delgada, ok. 1200. Tym samy zaokrętowanie zaczynamy od 1200.

Opis etapu drugiego
14 – 28.09.2019r.


Planowane porty i miejsca, które odwiedzimy.

Dzień 1. | Start i przelot do VILA DO PORTO, 54 Nm
Zaokrętowanie, zaprowiantowanie i w drogę! Przy odrobinie szczęścia zobaczymy duże pelagiczne zwierzęta zamieszkujące okolicę jak wieloryby, delfiny czy żółwie.

Dni 2./3. | Wyspa Santa Maria i przelot do ANGRA DO HEROÍSMO, 145 Nm
To jedyna, nie wulkaniczna wyspa w archipelagu, nazywana też wyspą słońca. Zobaczymy tam tzw. czerwoną pustynię – Barreiro da Faneca. Następnie spędzimy czas w zatoce São Lourenço, najpiękniejszej na Azorach! Na koniec pożeglujemy w kierunku wyspy Terceira.

Dzień 4. | Angra do Heroismo
Jedno z najstarszych miast w całej Portugalii. Wpisane na listę UNESCO! Zobaczymy tutaj też słynne jaskinie Algar do Carvão z wewnętrznym jeziorem! To jeden z punktów „must see” na Azorach.

Dzień 5. | PRAIA DA GRACIOSA, 45 Nm
Czas na relaks w ciepłym oceanie, trochę snorklingu i podziwiania ryb! Będziemy cieszyć się słońcem z widokiem na piękną wyspę Graciosa, która, cała, również znajduje się na liście UNESCO! W miasteczku Santa Cruz zobaczymy typowe, pocztówkowe młyny wiatrowe.

Dzień 6. | Płyniemy do VELAS, 38 Nm
Kolejny żeglarski dzień, kolejna szansa na obstawę delfinów lub odwiedziny przez wieloryba!

Dzień 7. | Wizyta na wyspie SÃO JORGE
Czas na eksplorację wyspy oraz pięknego miasta Calheta. Będziemy mieli też czas na wędrówkę na wuklanicznych klifach.

Dzień 8. | Krótki odcinek do HORTY, 22 Nm
Marina w Horcie jest pierwszym przystankiem dla jachtów pokonujących ocean. Pirs jest pokryty malowidłami stworzonymi przez przypływających żeglarzy. My też coś po sobie zostawimy! Peter`s Cafe Sport, legendarna kawiarnia przy marinie, w której spotykają się żeglarze po pokonaniu Oceanu. Znajduje się tutaj też muzeum wielorybnictwa.

Dzień 9. | Capelinhos volcano
Odwiedzimy tutaj ogromny krater wulkanu, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 1957 roku. Krater ma wymiary około 2000m x 400m.

Dzień 10. |  LAJES DO PICO, 21 Nm
Szybka przeprawa do kolejnej wyspy gdzie narodził się przemysł wielorybniczy w regionie. Kolejny spot „must see” to muzeum wielorybnika.

Dzień 11/12. | PICO ISLAND
Czas na trochę trekingu. Ta wyspa ma bardzo dużo do zaoferowania, ale trzeba się trochę przejść 🙂 Spędzimy tu cały dzień podziwiając unikalne krajobrazy!

Dzień 13. | Przelot do PONTA DELGADA, 130 Nm
Długi przelot do miejsca, w którym rozpoczęliśmy rejs. Ale to jeszcze nie koniec. Wciąż mamy do zobaczenia słynne podwójne jezioro Sete Cidades i legendarne jezioro Fogo.

Opis etapu pierwszego
31.08 – 14.09.2019r.

Podczas tego etapu przepłyniemy bardzo podobną trasę. Ominiemy jedynie Graciose, żeby więcej czasu spędzić na wyspie Pico. Aktualnie wchodzenie na szczyt bez przewodnika jest bardzo nie wskazane. Trasa jest w miarę łagodna, wchodzimy z poziomu 1700m n.p.m.

Szczegóły dotyczące cen różnych opcji znajdziecie tutaj: http://tripixazores.com/tours/overnight-pico-stay/ Najbardziej rekomendujemy wspinaczkę na zachód słońca, nocleg na szczycie, wschód słońca i zejście. WAŻNE – nie trzeba mieć sprzętu kempingowego czy wspinaczkowego. Wszystko dostarcza nam firma organizująca wejście.

Chcesz popłynąć z nami?
Nie ma żadnych wymagań dotyczących tego rejsu. Skipper nauczy wszystkich niezbędnych umiejętności na pokładzie. Ale spodziewaj się pływania w wachtach, mamy kawał dobrej żeglarskiej roboty przed sobą. Trochę nocnych przelotów, trochę oceanicznej fali. Będzie wesoło!

Formuła 1/1
Planujemy dokładnie zwiedzić wyspy na, których będziemy. Na każdej będziemy wynajmować samochody/skutery/busy. Jesteśmy tu już drugi rok i sternik będzie również Waszym przewodnikiem. Pokaże najciekawsze miejsca, najlepsze restauracje i bezpiecznie poprowadzi cały rejs.

O jachcie:
To Delphia 40 z 2006 roku. Na prawie 12 metrach jachtu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, mesa, 3 dwuosobowe kabiny, dwie łazienki z prysznicami. Instalacja ciepłej wody, ogrzewanie, pełne wyposażenie nawigacyjne i bezpieczeństwa. Jacht posiada 7 miejsc do spania – 3 podwójne kabiny i jedno miejsce w mesie dla skippera.

Koszty:
Udział w rejsie to 699 EUR na osobę.
W cenie:
– opieka doświadczonego skippera
– jedno miejsce na jachcie
– ponton do jachtu

Dodatkowe koszty:
– dojazd do Ponta Delgada
– wejścia na wulkan Pico (1. etap)
– kasa jachtowa na prowiant, porty i paliwo (około 10-20 EUR na osobę, na dzień)
– wynajem samochodów ok. 250 – 350 zł/os.
– starter pack (sprzątanie po rejsie, pościel, gaz, silnik do pontonu) – 29 EUR/os.
– rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia podróżnego uwzględniającego żeglarstwo morskie.

Zapisy już wkrótce!