Zapraszamy do udziału w żeglarskiej przygodzie na Azorach! To jedyne takie miejsce na świecie, i każdy powinien je raz w życiu odwiedzić! Płyń z nami na Azory!

Data rejsu: 1-15 września 2018

Nasz plan
To całkiem proste! Odwiedzić 7 z 9 wysp archipelagu azorskiego w najlepszy możliwy sposób! Wygodnym jachtem żaglowym! Przez dwa tygodnie rejsu, w pełni poznamy i nacieszymy się tym rajem na ziemi! Wieloryby, delfiny i żółwie morskie czekają na nas w ciepłym oceanie, który ma tam około 24 st. C.

Trasa
Odbieramy jacht w Ponta Delgada, 1 września wczesnym rankiem. Ze względu na długą podróż z Polski, jest możliwe zaokrętować się już 31 sierpnia wieczorem. Wyokrętowanie planujemy na 15 września w Ponta Delgada o 1200.

Dzień 1. | Żegluga do VILA FRANCA DO CAMPO, 12 Nm
Na rozgrzewkę przepłyniemy do starej stolicy wyspy São Miguel. To zaledwie 3 godziny z Ponty. Spędzimy tam dzień podziwiając architekturę starego miasta oraz przejdziemy się do jeziora geotermalnego na zboczu wulkanu.

Dzień 2. | Przelot do VILA DO PORTO, 54 Nm
Pierwszy dzień prawdziwego pływania! Przy odrobinie szczęścia zobaczymy duże pelagiczne zwierzęta zamieszkujące okolicę jak wieloryby, delfiny czy żółwie.

Dni 3./4. | Wyspa Santa Maria i przelot do ANGRA DO HEROÍSMO, 145 Nm
To jedyna nie wulkaniczna wyspa w archipelagu, nazywana też wyspą słońca. Zobaczymy tam tzw. czerwoną pustynię – Barreiro da Faneca. Następnie spędzimy czas w zatoce São Lourenço, najpiękniejszej na Azorach! Na koniec pożeglujemy w kierunku wyspy Terceira.

Dzień 5. | Angra do Heroismo
To jedno z najstarszych miast w całej Portugalii. Wpisane na listę UNESCO! Zobaczymy tutaj też słynne jaskinie Algar do Carvão z wewnętrznym jeziorem! To jeden z punktów „must see” na Azorach.

Dzień 6. | PRAIA DA GRACIOSA, 45 Nm
Czas na relaks w ciepłym oceanie, trochę snorklingu i podziwiania ryb! Będziemy cieszyć się słońcem z widokiem na piękną wyspę Graciosa, która, cała, również znajduje się na liście UNESCO! W miasteczku Santa Cruz zobaczymy typowe, pocztówkowe młyny wiatrowe.

Dzień 7. | Płyniemy do VELAS, 38 Nm
Kolejny żeglarski dzień, kolejna szansa na obstawę delfinów lub odwiedziny przez wieloryba!

Dzień 8. | Wizyta na wyspie SÃO JORGE
Czas na eksplorację wyspy oraz pięknego miasta Calheta. Będziemy mieli też czas na wędrówkę na wuklanicznych klifach.

Dzień 9. | Krótki odcinek do HORTY, 22 Nm
Marina w Horcie jest pierwszym przystankiem dla jachtów pokonujących ocean. Pirs jest pokryty malowidłami stworzonymi przez przypływających żeglarzy. My też coś po sobie zostawimy! Peter`s Cafe Sport, legendarna kawiarnia przy marinie, w której spotykają się żeglarze po pokonaniu Oceanu. Znajduje się tutaj też muzeum wielorybnictwa.

Dzień 10. | Capelinhos volcano
Odwiedzimy tutaj ogromny krater wulkanu, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 1957 roku. Krater ma wymiary około 2000m x 400m.

Dzień 11. |  LAJES DO PICO, 21 Nm
Szybka przeprawa do kolejnej wyspy gdzie narodził się przemysł wielorybniczy w regionie. Kolejny spot „must see” to muzeum wielorybnika.

Dzień 12. | PICO ISLAND
Czas na trochę trekingu. Ta wyspa ma bardzo dużo do zaoferowania, ale trzeba się trochę przejść 🙂 Spędzimy tu cały dzień podziwiając unikalne krajobrazy!

Dzień 13. | Przelot do PONTA DELGADA, 130 Nm
Długi przelot do miejsca, w którym rozpoczęliśmy rejs. Ale to jeszcze nie koniec. Wciąż mamy do zobaczenia słynne podwójne jezioro Sete Cidades i legendarne jezioro Fogo.

Chcesz popłynąć z nami?
Nie ma żadnych wymagań dotyczących tego rejsu. Skipper nauczy wszystkich niezbędnych umiejętności na pokładzie. Ale spodziewaj się pływania w wachtach, mamy kawał dobrej żeglarskiej roboty przed sobą. Trochę nocnych przelotów, trochę oceanicznej fali. Będzie wesoło!

O jachcie:
To Delphia 40 z 2006 roku. Na prawie 12 metrach jachtu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, mesa, 3 dwuosobowe kabiny, dwie łazienki z prysznicami. Instalacja ciepłej wody, ogrzewanie, pełne wyposarzenie nawigacyjne i bezpieczeństwa. Jacht posiada 7 miejsc do spania – 3 podwójne kabiny i jedno miejsce w mesie dla skippera.

Koszty:
Udział w rejsie to 649 EUR na osobę.
W cenie:
– jacht
– skipper
– pościel i gaz

Dodatkowe koszty:
– dojazd do Ponta Delgada
– kasa jachtowa na prowiant, porty i paliwo (około 10-20 EUR na osobę, na dzień)
– rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia podróżnego uwzględniającego żeglarstwo morskie.

Aby zapisać się na rejs, napisz na: filip@sailcamp.pl