Symulacyjny trening medyczny na jachtach, na wodzie i w terenie. Trenujemy morskie procedury ratownicze podczas realistycznych symulacji. Nasza firma ma zaszczyt współtworzyć to wydarzenie razem z AdrenaLTika – zawodowymi ratownikami specjalistycznymi.

Program treningu obejmuje bardzo intensywne zajęcia z zakresu skutecznej reakcji na wszelkiego rodzaju stany nagłe na wodzie, pod kątem pływania po morzach. W harmonogramie ujęte są między innymi takie punkty jak: odpalanie tratwy i ewakuacja w warunkach ograniczonej widoczności z dużego jachtu na wodzie, odpalenie pirotechniki, testy kamizelek automatycznych, procedura MOB w praktyce i wiele więcej.

Na ten trening należy przypomnieć sobie wiedzę ze szkoleń żeglarskich, medycznych/STCW, aby jak najwięcej z niego skorzystać. 90% czasu to ciągłe symulacje różnych wypadków. Zapraszamy w własnych „mundurach” – sztormiaki morskie, odzież w której zwykle żeglujecie.

Kurs skierowany jest Wyłącznie do osób, które mają już za sobą podstawy pierwszej pomocy i podstawy procedur ratowniczych na morzu – poparte certyfikatem ukończenia kursu Offshore Medical Course lub STCW.

W budżecie kursu udało nam się zmieścić czarter jachtów, tratwy ratunkowe, kamizelki pneumatyczne do testów, pirotechnikę, sprzęt ratowniczy i medyczny, pracę aktorów z medycznej grupy symulacyjnej, pracę ratowników medycznych, ratowników specjalistycznych, instruktorów żeglarstwa oraz skipperów.

Termin i miejsce:

20-22 września 2019 – Kietlice

Program:

PIĄTEK
10.00 – 22.00

Intensywny trening symulacyjny – urazy, stany wewnętrzne, wypadki na jachcie, podtopienia, napady padaczkowe, upadek z masztu, głebokie rany cięte, cukrzyca, reakcje uczuleniowe – trening w realnych warunkach!

SOBOTA
10.00-22.00

Akcje na jachtach i na tratwach – pożar, człowiek za burtą, trening podejmowania nieprzytomnej osoby z wody na pokład, testy kamizelek pneumatycznych, elementy survivalu, warsztaty medyczne, pozoracje w terenie.

NIEDZIELA
10.00-14.00

Zawody ratownicze dla żeglarzy – rywalizacja w zadaniach medycznych.

Współorganizatorem kursu jest AdrenaLTika – centrum szkoleniowe akredytowane przez Emergency First Response, kalifornijską federację szkolącą trenerów i instruktorów pierwszej pomocy na całym świecie. AdrenaLTika od 2009 roku szkoli w sektorze ratownictwa i pierwszej pomocy, realizując projekty – zarówno krajowe, jak i międzynarodowe.

Cena kursu: 1249 PLN

Cena obejmuje:
Trzydniowy program zajęć, ćwiczenia z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu ratowniczego, certyfikat.

Cena nie obejmuje noclegu i wyżywienia.

Chcesz wziąć udział?! Napisz – biuro@sailcamp.pl