fbpx

Majówka na Północy – rejs na Nordkapp

Termin: 30 kwietnia – 10 maja (11 dni)

Trasa: Tromso – Nordkapp – Tromso

Plan: Zdobywamy Nordkapp późną wiosną, a po drodze odwiedzamy przepiękne norweskie wysepki!

Na Nordkapp zwykle pływamy… zimą! Polowanie na Zorze Polarne w lutym cieszy się od kilku lat bardzo dużym zainteresowaniem, jednak nie wszyscy lubią pływanie w ciężkich zimowych warunkach. W związku z tym zapraszamy do poznania tego pięknego akwenu na majówkę – gdy warunki są przyjemne, a jest wręcz ciepło!


Załoga naszego zimowego rejsu po Nordkappie pod słynnym globusem – wieńczącym przylądek.

W rejs płyniemy dwoma jachtami równolegle – razem z s/y Patagonia – na pewno będzie raźniej w wielu portach, w których będziemy tylko my! Dodatkowo, poza pływaniem, przy odrobinie szczęścia, czekają nas spotkania z morskimi ssakami, świeże dorsze na obiad – wyciągnięte prosto z morza, 2-3 trekkingi na okoliczne punkty widokowe.

Po drodze czekają na nas przepiękne alpy lyngeńskie, urokliwe porciki takie jak Skiervoy, Hammerfest, Havoysund czy Honningsvag – z którego udamy się na Nordkapp od lądu, a następnie – przy dobrej pogodzie – opłyniemy, ten najbardziej wysunięty przylądek Europy, od północy przez morze Barentsa!

COVID-19
W przypadku odwołania rejsu z powodu COVID-19, gwarantujemy zwrot wpłaconych środków.

Jacht – kliknij aby rozwinąć

JACHT – S/Y BEE WET
Jacht BEE WET to świetnie wyposażony jednostka typu Bavaria 49; przechodzi regularne, wymagane prawem i względami bezpieczeństwa przeglądy, posiada oceaniczną Kartę Bezpieczeństwa wydaną przez Urząd Morski w Gdyni. W 2019 roku odbyliśmy na nim wyprawę po północnej Islandii, przez Wyspy Owcze i Szetlandy do Norwegii i co roku pojawia się ona również na Bałtyku Dla Odważnych.

Wyposażenie obowiązkowe, jak 12-osobowa, tratwa oceaniczna SOLAS, pneumatyczne środki ratunkowe (wyporność 275N), EPIRB, transponder SART, system meteo NAVTEX, system identyfikacji AIS, uzupełniają liczne udogodnienia: wzmocnione i sprawdzone na Islandii ogrzewanie Eberspacher (z 2018 roku), a także wyposażenie rozrywkowe jak instrumenty muzyczne, śpiewniki, gry planszowe (Dixit, Tajniacy, Żyrafometr, Munchkin i wiele innych) oraz książki, zarówno żeglarskie (specjalistyczne i biograficzne), jak i beletrystyczne. Na jachcie jest również genaker z którego chętnie korzystamy!

Dane techniczne BEE WET:

Długość całkowita: 15,40 m
Szerokość: 4,46 m
Zanurzenie: 2,1 m
Powierzchnia pomiarowa ożaglowania: 116,4 m2
Silnik: Volvo Penta D2-75 HP
5 kabin, 3 kingstony (toalety), prysznic rufowy, ponton + silnik zaburtowy

Cena: 2890 PLN

W cenie:

  • czarter jachtu
  • przygotowanie jednostki do wyprawy
  • kapitan
  • ubezpieczenie załogi w okresie zaokrętowania i przebywania na jachcie (tylko KR)

Cena nie zawiera:

  • dojazdu – na ten termin są bezpośrednie, tanie loty z Krakowa lub Gdańska.
  • zalecanego dodatkowego ubezpieczenia w zakresie przebywania na lądzie i na wodzie (NNW i KL)
  • kasy jachtowej dot. prowiantu, paliwa i portów, zbierana i rozliczana na miejscu, około 2200 NOK/osoba

Przypominamy, że zgodnie z żeglarską etykietą kapitan nie dokłada się do kasy jachtowej, a jeżeli załoga zdecyduje o zjedzeniu posiłku na mieście, rachunek kapitana powinien być uregulowany z kasy jachtowej.

Chcesz płynąć? Zarezerwować miejsce? Masz pytania? Napisz: biuro@sailcamp.pl