fbpx

Rejs One Way Gibraltar – Agadir

W planie żeglowanie, głównie nocą i zwiedzanie atlantyckich portów i miast Maroka, takich jak Rabat, Casablaca, Al-Dżadida, Essaouira i Agadir! Na koniec, warto zostać trzy dni dłużej i pojechać na 3-dniową wyprawę po pustyni lub po prostu rozkoszować się plażami w Agadirze!

TRASA REJSU
Gibraltar – Agadir (około 500Nm)

KIEDY
☛ 16 – 26 października 2021

KOSZT – 1899 PLN

COVID-19
W przypadku odwołania rejsu z powodu COVID-19, gwarantujemy zwrot wpłaconych środków.

W CENIE
✔ Zakwaterowanie na jachcie
✔ Opieka zawodowego skippera
✔ Ubezpieczenie załogi w okresie zaokrętowania i przebywania na jachcie (NNW i KL)

A DODATKOWO:
✔ Praca na mapach, przyswajanie dobrej praktyki morskiej
✔ Przygoda, zabawy i słońce!

CENA NIE ZAWIERA:
✔ Ubezpieczenia NNW podczas przebywania na lądzie
✔ Kosztów wycieczek wgłąb lądu, przewodników w miastach lub taksówek

JACHT – S/Y BEE WET
Jacht BEE WET to świetnie wyposażony jacht Bavaria 49; przechodzi regularne, wymagane prawem i względami bezpieczeństwa przeglądy, posiada oceaniczną Kartę Bezpieczeństwa wydaną przez Urząd Morski w Gdyni. W 2019 roku odbyliśmy na nim wyprawę po północnej Islandii, przez Wyspy Owcze i Szetlandy do Norwegii.

Wyposażenie obowiązkowe, jak 12-osobowa. tratwa oceaniczna SOLAS, pneumatyczne środki ratunkowe (wyporność 275N), EPIRB, transponder SART, system meteo NAVTEX, system identyfikacji AIS, uzupełniają liczne udogodnienia: wzmocnione i sprawdzone na Islandii ogrzewanie Eberspacher (z 2018 roku), a także wyposażenie rozrywkowe jak instrumenty muzyczne, śpiewniki, gry planszowe (Dixit, Tajniacy, Żyrafometr, Munchkin i wiele innych) oraz książki, zarówno żeglarskie (specjalistyczne i biograficzne), jak i beletrystyczne.

Dane techniczne BEE WET:

Długość całkowita: 15,40 m
Szerokość: 4,46 m
Zanurzenie: 2,1 m
Powierzchnia pomiarowa ożaglowania: 116,4 m2
Silnik: Volvo Penta D2-75 HP
5 kabin, 3 kingstony (toalety), prysznic rufowy, ponton + silnik zaburtowy

DOJAZD

Samoloty do Giblartaru i z Agadiru są w bardzo dobrych cenach. Pomożemy z wyborem właściwego połączenia.

KASA JACHTOWA

Kasa jachtowa przeznaczona jest na: zakup prowiantu, opłaty portowe, paliwo do silnika. Zwyczajowo rozliczaniem kasy jachtowej zajmuje się wyznaczony z załogi skarbnik. Orientacyjna składka do kasy jachtowej to 25 EUR/doba.

Na wielkość wydatków decydujący wpływ ma wybór portów w jakich będziecie się zatrzymywali. Należy brać również pod uwagę konieczność wpłacenia kaucji ~200 zł , kaucja jest zwrotna po bezszkodowym zakończeniu rejsu.

Skipper nie uczestniczy w tych kosztach. Jeśli załoga zaplanuje posiłek na lądzie, dobry obyczaj nakazuje, by rachunek skippera uregulowany został z kasy jachtowej.

Wszystkie organizowane przez nas rejsy mają charakter stażowy lub stażowo – szkoleniowy. Nie są to rejsy turystyczne. Załogant czynnie uczestniczy w czynnościach związanych z prowadzeniem jachtu.

Chcesz płynąc z nami? Napisz: biuro@sailcamp.pl