fbpx

Zapraszamy do udziału w żeglarskiej przygodzie na Azorach! To jedyne takie miejsce na świecie – a my oferujemy jedyny taki rejs na rynku!

Formuła: 1 dzień żeglowania / 1 dzień zwiedzania. Po Azorach pływamy co roku już od 6 lat, sternicy zawsze znają akwen, potrafią oprowadzić i pokazać najciekawsze miejsca – czeka Was wspaniała przygoda.

Nie wymagamy żadnego doświadczenia żeglarskiego!Koniecznie obejrzyj jak wyglądał nasz majowy rejs w 2022 roku! 22 minuty fenomenalnego seansu, przygotuj sobie popcorn!

W 2023 roku proponujemy następujące terminy:

Termin 1.: 6 – 20 maja 2023r. – dwa jachty
Termin 2.: 3 – 17 czerwca 2023r.
Termin 3.: 2 – 16 września 2023r.

Nasz plan
Odwiedzić i dokładnie zwiedzić, 6 z 9 wysp archipelagu azorskiego w najlepszy możliwy sposób – wygodnym jachtem żaglowym! Po wielu latach żeglowania z różnymi załogami – aby bez zbędnego pośpiechu zobaczyć najlepsze atrakcje Azorów i pożeglować między wyspami 6 wysp w 14 dni to właściwy stosunek. Przez dwa tygodnie rejsu, w pełni poznamy i nacieszymy się tym rajem na ziemi! Wieloryby, delfiny i żółwie morskie czekają na nas w ciepłym oceanie, który ma tam około 22 st. C.

Program rejsu – kliknij aby rozwinąćPlanowane porty i miejsca, które odwiedzimy.

Dzień 1. | Start i zwiedzanie w Horcie
Zaokrętowanie, zaprowiantowanie i chwila uwagi dla miasta HORTA! Marina w Horcie jest pierwszym przystankiem dla jachtów pokonujących ocean. Pirs jest pokryty malowidłami stworzonymi przez przypływających żeglarzy. My też coś po sobie zostawimy! Odwiedzimy Peter`s Cafe Sport, legendarną kawiarnię przy marinie, w której spotykają się żeglarze po pokonaniu Oceanu. Znajduje się tutaj też muzeum wielorybnictwa.

Dzień 2. | Krótki przelot na wyspę PICO, 21 Nm
Tutaj narodził się przemysł wielorybniczy w regionie. Kolejny spot “must see” to muzeum wielorybnika. Po drodze przy dobrej pogodzie skorzystamy z kąpieli w oceanie.

Dzień 3. | PICO ISLAND
Czas na trochę trekkingu. Ta wyspa ma bardzo dużo do zaoferowania, ale trzeba się trochę przejść. Spędzimy tu cały dzień podziwiając unikalne krajobrazy! To stąd będziemy ruszać na wulkan PICO!

Dzień 4/5. | Przelot do PONTA DELGADA, 130 Nm
Długi przelot na największą wyspę archipelagu.

Dzień 6. i 7.| SAO MIGUEL
Na tej wyspie spędzimy dwa dni. Zobaczymy tu m.in. słynne podwójne jezioro Sete Cidades i legendarne jezioro Fogo. Spróbujemy lokalnej potrawy gotowanej w wulkanie oraz odwiedzimy termy siarkowe!

Dzień 8/9. | Przelot do ANGRA DO HEROISMO, 130 Nm
Długi przelot na Terceirę.

Dzień 10. | Terceira i przelot do PRAIA na wyspie Graciosa, 43 Nm
Na Terceirze czeka nas jedna z większych jaskiń powulkanicznych na świecie oraz przepyszne Lapasy. Podczas przelotu, przy odrobinie szczęścia, zobaczymy duże pelagiczne zwierzęta zamieszkujące okolicę jak wieloryby, delfiny czy żółwie.

Dzień 11. | Wyspa GRACIOSA i przelot do VELAS, 34 Nm
Odwiedzimy słynne termy, zwiedzimy krater wulkanu. W miasteczku Santa Cruz zobaczymy typowe, pocztówkowe młyny wiatrowe. Przy okazji trochę wypoczynku na pobliskiej plaży. Wieczorem ruszymy do Velas.

Dzień 12. | VELAS i wyspa SAO JORGE
Czas na eksplorację wyspy oraz pięknego miasta Calheta. Będziemy mieli też czas na wędrówkę po wulkanicznych klifach.

Dzień 13. | Przelot Do Horty, 20 Nm
Wracamy do Horty, ale to nie koniec – tutaj zostawiliśmy wisienkę na torcie! Krater wulkaniczny Capelinhos volcano, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 1957 roku. Krater ma wymiary około 2000m x 400m.

Dzień 14. | Zakończenie i loty powrotne


Chcesz popłynąć z nami?
Nie ma żadnych wymagań dotyczących tego rejsu. Skipper nauczy wszystkich niezbędnych umiejętności na pokładzie. Ale spodziewaj się pływania w wachtach, mamy kawał dobrej, żeglarskiej roboty przed sobą. Trochę nocnych przelotów, trochę oceanicznej fali. Będzie wesoło!

Formuła 1/1
Planujemy dokładnie zwiedzić wyspy na których będziemy. Na każdej będziemy wynajmować samochody/skutery/busy. Sternik pokaże najciekawsze miejsca, najlepsze restauracje i bezpiecznie poprowadzi cały rejs.

O jachtach – kliknij aby rozwinąć


W terminie 1. płyniemy dwoma jachtami Dufour 46 Grand Large i Dufour 45 Grand Large, w terminie 2. płyniemy jachtem Dufour 41 Grand Large. natomiast w terminie 3. płyniemy jachtem Dufour 46 Grand Large. Wszystkie jachty są pod Azorską banderą!. Dufour 46 i 45 GL to bardzo podobne jednostki, posiadają 4 dwuosobowe kabiny, natomiast Dufour 41 to jacht 3 kabinowy. Na wszystkich jachtach znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, mesa, dwie/trzy łazienki z prysznicami. Instalacja ciepłej wody, ogrzewanie, pełne wyposażenie nawigacyjne oraz bezpieczeństwa.


Dufour 45 Grand Large


Koszty:
Udział w rejsie to:
Termin 2. i 3. – 1290 EUR
Termin 1. – 1190 EUR

W cenie:
– opieka doświadczonego skippera
– jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie
– starter pack (sprzątanie po rejsie, pościel, gaz, ubezpieczenie kaucji)

Dodatkowe koszty:
– dojazd do Horty (loty przez Lizbonę)
– kasa jachtowa na prowiant, porty i paliwo, wynajem samochodów i wycieczka na pico (około 400 EUR/os.)
– ubezpieczenie podróżne

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz: biuro@sailcamp.pl

Zapisz się