fbpx

Zapraszamy do udziału w żeglarskiej przygodzie na Azorach! To jedyne takie miejsce na świecie, i każdy powinien je raz w życiu odwiedzić!
Płyń z nami na Azory! Formuła: 1 dzień żeglowania / 1 dzień zwiedzania.

Po Azorach pływamy już trzy lata! W 2022 roku proponujemy następujące terminy:

Termin 1.: 14 – 28 maja 2022 – 14 dni – ostatnie wolne miejsce
Termin 2.: 18 czerwca – 2 lipca 2022 – 14 dni – dwa wolne miejsca

Wszystkie nasze rejsy po Azorach prowadzi KJ Filip Kołodziej

Nasz plan
Odwiedzić i dokładnie zwiedzić, 6/7 z 9 wysp archipelagu azorskiego w najlepszy możliwy sposób! Wygodnym jachtem żaglowym! Przez dwa tygodnie rejsu, w pełni poznamy i nacieszymy się tym rajem na ziemi! Wieloryby, delfiny i żółwie morskie czekają na nas w ciepłym oceanie, który ma tam około 22 st. C.

Program rejsu – kliknij aby rozwinąćPlanowane porty i miejsca, które odwiedzimy.

Dzień 1. | Start i zwiedzanie w Horcie
Zaokrętowanie, zaprowiantowanie i chwila uwagi dla miasta HORTA! Marina w Horcie jest pierwszym przystankiem dla jachtów pokonujących ocean. Pirs jest pokryty malowidłami stworzonymi przez przypływających żeglarzy. My też coś po sobie zostawimy! Odwiedzimy Peter`s Cafe Sport, legendarną kawiarnię przy marinie, w której spotykają się żeglarze po pokonaniu Oceanu. Znajduje się tutaj też muzeum wielorybnictwa.

Dzień 2. | Krótki przelot na wyspę PICO, 21 Nm
Tutaj narodził się przemysł wielorybniczy w regionie. Kolejny spot “must see” to muzeum wielorybnika. Po drodze przy dobrej pogodzie skorzystamy z kąpieli w oceanie.

Dzień 3. | PICO ISLAND
Czas na trochę trekkingu. Ta wyspa ma bardzo dużo do zaoferowania, ale trzeba się trochę przejść. Spędzimy tu cały dzień podziwiając unikalne krajobrazy! To stąd będziemy ruszać na wulkan PICO!

Dzień 4/5. | Przelot do PONTA DELGADA, 130 Nm
Długi przelot na największą wyspę archipelagu.

Dzień 6. | SAO MIGUEL
Zobaczymy tu m.in. słynne podwójne jezioro Sete Cidades i legendarne jezioro Fogo. Spróbujemy lokalnej potrawy gotowanej w wulkanie oraz odwiedzimy termy siarkowe!

Dzień 7. | Przelot na wyspę SANTA MARIA i krótkie zwiedzanie, 54 Nm
To jedyna nie wulkaniczna wyspa w archipelagu, nazywana też wyspą słońca. Zobaczymy tam tzw. czerwoną pustynię – Barreiro da Faneca.

Dzień 8/9. | Przelot do ANGRA DO HEROISMO, 130 Nm
Długi przelot na Terceirę.

Dzień 10. | Terceira i przelot do PRAIA na wyspie Graciosa, 43 Nm
Na Terceirze czeka nas jedna z większych jaskiń powulkanicznych na świecie oraz przepyszne Lapasy. Podczas przelotu, przy odrobinie szczęścia, zobaczymy duże pelagiczne zwierzęta zamieszkujące okolicę jak wieloryby, delfiny czy żółwie.

Dzień 11. | Wyspa GRACIOSA i przelot do VELAS, 34 Nm
Odwiedzimy słynne termy, zwiedzimy krater wulkanu. W miasteczku Santa Cruz zobaczymy typowe, pocztówkowe młyny wiatrowe. Przy okazji trochę wypoczynku na pobliskiej plaży. Wieczorem ruszymy do Velas.

Dzień 12. | VELAS i wyspa SAO JORGE
Czas na eksplorację wyspy oraz pięknego miasta Calheta. Będziemy mieli też czas na wędrówkę po wulkanicznych klifach.

Dzień 13. | Przelot Do Horty, 20 Nm
Wracamy do Horty, ale to nie koniec – tutaj zostawiliśmy wisienkę na torcie! Krater wulkaniczny Capelinhos volcano, którego ostatnia erupcja miała miejsce w 1957 roku. Krater ma wymiary około 2000m x 400m.

Dzień 14. | Zakończenie i loty powrotne


Chcesz popłynąć z nami?
Nie ma żadnych wymagań dotyczących tego rejsu. Skipper nauczy wszystkich niezbędnych umiejętności na pokładzie. Ale spodziewaj się pływania w wachtach, mamy kawał dobrej, żeglarskiej roboty przed sobą. Trochę nocnych przelotów, trochę oceanicznej fali. Będzie wesoło!

Formuła 1/1
Planujemy dokładnie zwiedzić wyspy na których będziemy. Na każdej będziemy wynajmować samochody/skutery/busy. Sternik pokaże najciekawsze miejsca, najlepsze restauracje i bezpiecznie poprowadzi cały rejs.

O jachcie – kliknij aby rozwinąć


W terminie 1. płyniemy jachtem Dufour 45 Grand Large, natomiast w terminie 2. płyniemy jachtem Dufour 38 Grand Large. Oba jachty są pod Azorską banderą!. Pierwszy z nich to jacht 14 metrowy, 4 kabinowy (9 miejsc do spania). Natomiast Dufour 38 to jacht 11,5 metrowy, z trzema kabinami (7 miejsc do spania). Na obu znajduje się w pełni wyposażona kuchnia, mesa, dwie/jedna łazienki z prysznicami. Instalacja ciepłej wody, ogrzewanie, pełne wyposażenie nawigacyjne i bezpieczeństwa.


Dufour 45 Grand Large


Koszty:
Udział w rejsie to:
Termin 1. – 4390 PLN
Termin 2. – 4690 PLN

W cenie:
– opieka doświadczonego skippera
– jedno miejsce na jachcie w dwuosobowej kabinie
– starter pack (sprzątanie po rejsie, pościel, gaz, ubezpieczenie kaucji)

Dodatkowe koszty:
– dojazd do Horty (loty przez Lizbonę)
– kasa jachtowa na prowiant, porty i paliwo (około 240 EUR/os.)
– wynajem samochodów ok. 70 EUR/os.
– rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia podróżnego uwzględniającego żeglarstwo morskie.
– koszty wejścia na wulkan PICO (około 70-90 EUR).

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz: biuro@sailcamp.pl

Zapisz się