Wellness and Sailing

Czy wiesz że: archipelag Alandów znajduje się na wysokości Sztokholmu, pomiędzy Szwecją a Finlandią. Znajduje się tam ponad 6000 wysp i ponad 1000 marin! Niesamowite prawda? To znacznie więcej niż w Chorwacji!

Terminy:
19 – 26 czerwca 2021
26 czerwca – 3 lipca 2021

Start/koniec: Mariehamn, Alandy

Zaplanuj sobie pewne wakacje w 2021 roku!

Znasz Mazury? Alandy są znacznie atrakcyjniejszą wersją naszego pojezierza – przede wszystkim jest mniej turystów – co oznacza, że jest cisza spokój, kontakt z naturą, można odpocząć, odetchnąć od gwaru miasta. 7 dni rejsu pomiędzy wspaniałymi wysepkami, cały czas osłonięci od otwartego morza więc nie spodziewamy się fali.

Opis rejsu

Codzienny rytuał sauny o zachodzie słońca tuż nad wodą? To skandynawska kultura! Do tego dodajmy codzienne, profesjonalne masaże, kąpiele w orzeźwiającym Bałtyku tuż po saunie, przepiękne krajobrazy i Białe Noce! Tak jest, płyniemy tam w terminie gdy słońce chowa się za horyzont tylko na dosłownie 5 minut! Zaprowadzimy Was w miejsca, nieznane, tajemnicze, będziemy stawać na kotwicy w szuwarach, dziobem do brzegu. Czeka nas wieczór w jacuzzi z drinkiem i niekończącym się zachodem słońca! Tego nie można przegapić, jedyny taki rejs na Bałtyku!

Jak wygląda lato? Tak samo jak u nas, z tym że pada znacznie mniej, jest więcej słońca, mniej chmur! Niemożliwe? To urok Alandów! Przekonaj się sam!

Atrakcje

To będzie prawdziwie wypoczynkowy rejs! Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji poza samym pływaniem. Dotkniemy skandynawskiej kultury, rozkoszując się czasem spędzonym na masażach, saunie, spacerach po przepięknych lasach i żeglowaniu wśród niesamowitych krajobrazów. Siedmiodniowy chillout! Niesamowite – Bałtyk lepszy od Chorwacji?! Płyń z nami, przekonaj się sam!

Przeczytaj o atrakcjach

Codziennie sauna!
W każdym porcie, każdego wieczoru będziemy mieli do dyspozycji saunę. W kilku miejscach opalaną drewnem z widokiem na wiecznie zachodzące słońce, tuż nad wodą Bałtyku, do której aż się prosi aby wskoczyć od razu po wyjściu z sauny!

Profesjonalne masaże w cenie!
Razem z nami na pokładzie będzie profesjonalna masażystka. Każdy uczestnik ma w cenie dwa 25-minutowe masaże relaksujące do wykorzystania podczas rejsu. Nie ma to jak relaks z widokiem na przepiękny krajobraz!

Codzienna praktyka jogi o poranku!
Na rejsie będzie również obecna instruktorka, która codziennie rano zaprosi Was na praktykę jogi. To idealny sposób aby dobrze rozpocząć dzień!

Białe Noce
Termin w którym wybieramy się na Alandy to okres najdłuższych dni. Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć położenie słońca około 1 w nocy! To niesamowite uczucie gdy zachód słońca można oglądać przez wiele, wiele godzin!

Żeglowanie jak na Mazruach!
Przez cały tydzień będziemy pływać pomiędzy wyspami. Dzięki czemu, nawet przy mocniejszym wietrze, woda pozostaje płaska jak stół. Daje to fantastyczne doznania z pływania dużym i stabilnym jachtem morskim po płaskiej wodzie, z prędkościami nawet do 8-9 węzłów! Na Alandach nie występuje choroba morska!

Midsommer Fest
20 czerwca przypada najdłuższy dzień w roku, a z tej okazji odbywa się jedno z najstarszych świąt na świecie. W Skandynawii ta kultura jest cały czas żywa i celebrowana. Weźmiemy udział we wszystkich lokalnych obchodach. Zajrzymy też do 850-letniego domu, w którym czeka nas lokalna, przerażająca legenda!

Dziewicze lasy
Cały archipelag Alandów pokryty jest nietkniętymi przez człowieka lasami. Tak pięknych, czystych miejsc nie znajdziemy nawet w polskich borach. Będziemy mieli czas, aby pospacerować i poobcować z tą piekną przyrodą.

Brak turystów!
To też pewnego rodzaju atrakcja. Nasz rejs przewidziany jest w terminie, w którym nie pojawiają tam się jeszcze turyści, tydzień przed rozpoczęciem tamtejszego sezonu, a więc wszystkie miejsca w których będziemy, będą prawie puste ale już gotowe i działające.

Chillout
Rejs jest mocno nastawiany na wypoczynek. Większość prac na pokładzie wykona skipper. Waszym zadaniem jest relaksować się, wypoczywać i korzystać z uroków Alandów. Do zobaczenia na miejscu!


Program rejsu

Dzień pierwszy | Sobota
Przypływamy porannym promem do Mariehamn, zaznajamiamy się z jachtami, idziemy na wspólne zakupy, wieczorem do pierwszej sauny i na długi spacer, przecież noc się nie kończy! To jedyne miasto na naszej trasie, ostatni łyk pełnej cywilizacji!

Dzień drugi | Niedziela
Po śniadaniu wypływamy na pierwszy, krótki odcinek do Rodehamn – czerwona przystań to jedna z najstarszych na Alandach. Tutaj znajdowała się kiedyś bardzo ważna radiolatarnia, dziś można zwiedzać jej pozostałości i muzeum. Na miejscu czekają nas masaże i sauna opalana drewnem, dla nas przez cały wieczór!

Dzień trzeci | Poniedziałek
Poranna joga na przepięknej wyspie? Od tego zaczniemy ten dzień! Następnie popłyniemy do Glada Laxen, gdzie czeka na nas kolejna sauna i kilkudziesięciometrowa wieża widokowa! To też wspaniałe miejsce do łowienia na spinning!

Dzień czwarty | Wtorek
Dzisiaj czeka nas kilka godzin żeglowania do najbardziej na północ wysuniętej przystani na Alandach – Havsvidden. Na miejscu sauna, basen i jacuzzi z widokiem na zachodzące słońce i nic na horyzoncie. To jedno z piękniejszych miejsc na archipelagu.

Dzień piąty | Środa
Kolejne miejsce, które odwiedzimy po krótkim okresie żeglugi to Kumlinge, tutaj czeka nas bardzo klimatyczna sauna z zejściem do rzeki. A po kąpieli masaże na pomoście! Do też świetnie miejsce na imprezę z grillem.

Dzień szósty | Czwartek
Ostatnim portem przed Mariehamn będzie wyspa Kokar, a na niej przystań Sandvik. Oczywiście znów skorzystamy z lokalnej sauny, ale dla chętnych wycieczka rowerowa po wyspie, naprawdę warto!

Dzień siódmy | Piątek
To już czas na przelot powrotny do naszego portu startowego. Oczywiście na miejscu pożegnalna sauna i podsumowanie rejsu. Wieczór przeznaczymy na poznanie tego miasta, jego pubów i lokali.

Dzień ósmy | Sobota
Śniadanie, wyokrętowanie, pożegnanie i ruszamy z powrotem promem do Sztokholmu po fantastycznym tygodniu na wodzie!

Jest to planowany program, na ostateczny kształt rejsu i kolejność odwiedzanych miejsc wpływ ma zawsze pogoda.


Jachty i ceny

Opcja Standard

To najlepszy stosunek ceny do tego co otrzymujemy! Wybierz tą opcję i zaoszczędź na przyjemności podczas rejsu. W tej opcji proponujemy jachty już dorosłe ale bardzo dobrze utrzymane (20-25 lat), o długości między 36 a 42 stopy 8 osobowe jachty ze wszystkim niezbędnymi sprzętami do przyjemnej żeglugi i udanego wypoczynku!

Cena:1549 PLN


Opcja Comfort

Duże, wygodne i szybkie jednostki o długości między 43 a 47 stóp. A przed wszystkim szybkie, czyściutkie z bogatym wyposażeniem. Jachty są zdecydowanie nowsze (3-8 lat). Przestronna przestrzeń wspólna i duży kokpit pozwalają wygodnie cieszyć się żeglugą! Dodatkowe wyposażenie umili Wam wypoczynek i pozwoli sternikowi mniej angażować załogę.

Cena: 1849 PLN


W cenie:

 • Jedno miejsce na jachcie
 • Opieka doświadczonego skippera
 • Ubezpieczenie załogi w okresie zaokrętowania i przebywania na jachcie (NNW i KL)
 • Dwa masaże relaksujące (2×25 min.)
 • Codzienne zajęcia jogi
 • Koszt wszystkich saun na naszej trasie

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu (info poniżej).
 • Pakietu startowego (sprzątanie po rejsie, pościel, gaz) – 25 EUR/os.
 • Ubezpieczenia podróżnego
 • Zrzutki do kasy jachtowej (porty, paliwo, prowiant – oko. 140 EUR/os.)

Opcje dodatkowa:

 • Gwarancja zaokrętowania na podwójnej, 2-osobowej kabinie (wybór tej opcji daje Wam pewność, że nie będziecie spać w salonie lub w kabinie z łóżkiem piętrowym) – 90 PLN/os.

Dodatkowe pakiety masaży:

 • podstawowy (2×25 min.) – 49 EUR
 • rozszerzony (2×45 min.) – 89 EUR

Wszystkie organizowane przez nas rejsy mają charakter stażowy lub stażowo – szkoleniowy. Nie są to rejsy turystyczne. Załogant czynnie uczestniczy w czynnościach związanych z prowadzeniem jachtu.

Kasa jachtowa:
Kasa jachtowa przeznaczona jest na: zakup prowiantu, opłaty portowe, paliwo do silnika. Zwyczajowo rozliczaniem kasy jachtowej zajmuje się wyznaczony z załogi skarbnik. Skipper nie uczestniczy w tych kosztach. Jeśli załoga zaplanuje posiłek na lądzie, dobry obyczaj nakazuje, by rachunek skippera uregulowany został z kasy jachtowej.

Zdjęcia jachtów są wyłącznie poglądowe. Jachty podstawimy w zależności od aktualnej dostępności jednostek w danych klasach.


Masz pytania? Chcesz się zapisać? Zadzwoń! +48 601 320 063 Napisz! biuro@sailcamp.pl
Wszystkie zdjęcia pochodzą z naszych rejsów po Alandach!