fbpx

Wellness and Sailing

Wypocznij, zrelaksuj się i żegluj razem z nami po przepięknym Archipelagu Sztokholmskim! Bardzo łagodne warunki, spokojna woda i gorące lato oraz brak turystów – to wyróżnia ten rejon i poza ostatnim punktem, bardzo przypomina żeglowanie w Chorwacji!

Terminy:
24 czerwca – 1 lipca 2023 – ostatnie miejsca
1 – 8 lipca 2023 – ostatnie miejsca

Start/koniec: Sztokholm, Szwecja

Wspomnienia z rejsu po Alandach – identycznym akwenie.

Znasz Mazury? Szkiery Sztokholmskie są znacznie atrakcyjniejszą wersją naszego pojezierza – przede wszystkim jest mniej turystów – co oznacza, że jest cisza spokój, kontakt z naturą, można odpocząć, odetchnąć od gwaru miasta. 7 dni rejsu pomiędzy wspaniałymi wysepkami, cały czas osłonięci od otwartego morza więc nie spodziewamy się fali.

Opis rejsu

Codzienny rytuał sauny o zachodzie słońca tuż nad wodą? To skandynawska kultura! Do tego dodajmy codzienne, profesjonalne masaże, kąpiele w orzeźwiającym Bałtyku tuż po saunie, przepiękne krajobrazy i Białe Noce! Tak jest, płyniemy tam w terminie gdy słońce chowa się za horyzont tylko na dosłownie 5 minut! Zaprowadzimy Was w miejsca, nieznane, tajemnicze, będziemy stawać na kotwicy w szuwarach, dziobem do brzegu. Czeka nas wieczór w jacuzzi z drinkiem i niekończącym się zachodem słońca! Tego nie można przegapić, jedyny taki rejs na Bałtyku!

Jak wygląda lato? Tak samo jak u nas, z tym że pada znacznie mniej, jest więcej słońca, mniej chmur! Niemożliwe? To urok Szkierów! Przekonaj się sam!

Atrakcje

To będzie prawdziwie wypoczynkowy rejs! Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji poza samym pływaniem. Dotkniemy skandynawskiej kultury, rozkoszując się czasem spędzonym na masażach, saunie, spacerach po przepięknych lasach i żeglowaniu wśród niesamowitych krajobrazów. Siedmiodniowy chillout! Niesamowite – Bałtyk lepszy od Chorwacji?! Płyń z nami, przekonaj się sam!

Przeczytaj o atrakcjach

Codziennie sauna!
W każdym porcie, każdego wieczoru będziemy mieli do dyspozycji saunę. W kilku miejscach opalaną drewnem z widokiem na wiecznie zachodzące słońce, tuż nad wodą Bałtyku, do której aż się prosi aby wskoczyć od razu po wyjściu z sauny!

Profesjonalne masaże w cenie!
Razem z nami na pokładzie będzie profesjonalna masażystka. Każdy uczestnik ma w cenie masaże relaksujące. Nie ma to jak relaks z widokiem na przepiękny krajobraz!

Codzienna praktyka jogi lub zajęcia fizyczne prowadzone przez specjalistę o poranku!
Na rejsie będzie również obecna instruktorka, która codziennie rano zaprosi Was na praktykę jogi lub na zajęcia z fizjoterpeutą. To idealny sposób aby dobrze rozpocząć dzień!

Białe Noce
Termin w którym wybieramy się w Szkiery to okres najdłuższych dni. Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć położenie słońca około 1 w nocy! To niesamowite uczucie gdy zachód słońca można oglądać przez wiele, wiele godzin!

Żeglowanie jak na Mazruach!
Przez cały tydzień będziemy pływać pomiędzy wyspami. Dzięki czemu, nawet przy mocniejszym wietrze, woda pozostaje płaska jak stół. Daje to fantastyczne doznania z pływania dużym i stabilnym jachtem morskim po płaskiej wodzie, z prędkościami nawet do 8-9 węzłów! W Szkierach nie występuje choroba morska!

Midsommer Fest
24 czerwca przypada najdłuższy dzień w roku, a z tej okazji odbywa się jedno z najstarszych świąt na świecie. W Skandynawii ta kultura jest cały czas żywa i celebrowana. Weźmiemy udział we wszystkich lokalnych obchodach.

Dziewicze lasy
Cały archipelag Szkierów pokryty jest nietkniętymi przez człowieka lasami. Tak pięknych, czystych miejsc nie znajdziemy nawet w polskich borach. Będziemy mieli czas, aby pospacerować i poobcować z tą piękną przyrodą.

Brak turystów!
To też pewnego rodzaju atrakcja. Nasz rejs przewidziany jest w terminie, w którym nie pojawiają tam się jeszcze turyści, tydzień przed rozpoczęciem tamtejszego sezonu, a więc wszystkie miejsca w których będziemy, będą prawie puste ale już gotowe i działające.

Chillout
Rejs jest mocno nastawiany na wypoczynek. Większość prac na pokładzie wykona skipper. Waszym zadaniem jest relaksować się, wypoczywać i korzystać z uroków Szkierów Sztokholmskich. Do zobaczenia na miejscu!


Program rejsu

Dzień pierwszy | Sobota
Przylot do Sztokholmu, zaznajamiamy się z jachtami, idziemy na wspólne zakupy, wieczorem do pierwszej sauny i na długi spacer po mieście, przecież noc się nie kończy! To jedyne miasto na naszej trasie, ostatni łyk pełnej cywilizacji!

Dzień drugi | Niedziela
Po śniadaniu wypływamy na pierwszy, krótki odcinek do Vaxholmen – urokliwa przystań malowniczo położona na dwóch wyspach. Na miejscu czekają nas masaże i sauna opalana drewnem, dla nas przez cały wieczór!

Dzień trzeci | Poniedziałek
Poranna joga na przepięknej wyspie? Od tego zaczniemy ten dzień! Następnie popłyniemy na wyspę Grinda, gdzie czeka na nas kolejna sauna i wspaniały spacer po dziewiczym lesie! To też wspaniałe miejsce do łowienia na spinning!

Dzień czwarty | Wtorek
Dzisiaj czeka nas kilka godzin żeglowania do Sandhamn – miejsca wysuniętego bardzo na wschód – prawie otwarte morze, a wciąż między wyspami. Na miejscu sauna, piaszczysta plaża z widokiem na zachodzące słońce i nic na horyzoncie. To jedno z piękniejszych miejsc na archipelagu.

Dzień piąty | Środa
Kolejne miejsce, które odwiedzimy po krótkim okresie żeglugi to Malma Kvarns Gästhamn, tutaj czeka nas bardzo klimatyczna sauna i kolejna okazja do kąpieli. A po kąpieli masaże na pomoście! To też świetnie miejsce na imprezę z grillem.

Dzień szósty | Czwartek
Ostatnim portem przed Mariehamn będzie wyspa Ekskaret, ten dzień poświęcimy w dużym stopniu na żeglowanie – tak aby nacieszyć się wiatrem, żaglami i wodą!

Dzień siódmy | Piątek
To już czas na przelot powrotny do naszego portu startowego. Oczywiście na miejscu pożegnalna sauna i podsumowanie rejsu. Wieczór przeznaczymy na poznanie tego miasta, jego pubów i lokali.

Dzień ósmy | Sobota
Śniadanie, wyokrętowanie, pożegnanie i ruszamy na lotnisko po fantastycznym tygodniu na wodzie!

Jest to planowany program, na ostateczny kształt rejsu i kolejność odwiedzanych miejsc wpływ ma zawsze pogoda.


Jachty i ceny

Opcja Comfort

Duże, wygodne i szybkie jednostki o długości między 43 a 50 stóp. W 2023 roku będzie to Delphia 47 – 5 kabinowa. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani sią w dwuosobowych, zamykanych kabinach Przestronna przestrzeń wspólna i duży kokpit pozwalają wygodnie cieszyć się żeglugą! Dodatkowe wyposażenie umili Wam wypoczynek i pozwoli sternikowi mniej angażować załogę.

Cena: 749 EUR


W cenie:

 • Jedno miejsce na jachcie
 • Opieka doświadczonego skippera
 • Ubezpieczenie załogi w okresie zaokrętowania i przebywania na jachcie (NNW i KL)
 • Dwa masaże relaksujące (2×25 min.)
 • Codzienne zajęcia jogi lub zajęcia z fizjoterapeutą
 • Koszt wszystkich saun na naszej trasie
 • Pościel, gaz i sprzątanie po rejsie

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu.
 • Ubezpieczenia podróżnego
 • Zrzutki do kasy jachtowej (porty, paliwo, prowiant – oko. 2000 SEK/os.)

Opcje dodatkowa:
Dodatkowe pakiety masaży: (do wykupienia na miejscu)

 • podstawowy (2×25 min.) – 490 SEK
 • rozszerzony (2×45 min.) – 890 SEK

Wszystkie organizowane przez nas rejsy mają charakter stażowy lub stażowo – szkoleniowy. Nie są to rejsy turystyczne. Załogant czynnie uczestniczy w czynnościach związanych z prowadzeniem jachtu.

Kasa jachtowa:
Kasa jachtowa przeznaczona jest na: zakup prowiantu, opłaty portowe, paliwo do silnika. Zwyczajowo rozliczaniem kasy jachtowej zajmuje się wyznaczony z załogi skarbnik. Skipper nie uczestniczy w tych kosztach. Jeśli załoga zaplanuje posiłek na lądzie, dobry obyczaj nakazuje, by rachunek skippera uregulowany został z kasy jachtowej.


Masz pytania? Chcesz się zapisać? Zadzwoń! +48 790 704 805 Napisz! biuro@sailcamp.pl