fbpx

Zimą na Cape Horn – s/y SELMA EXPEDITIONS

Termin: 9 – 20 września 2023
(12 dni rejsu plus przyjazd 8.09, wyjazd 21.09).

Trasa: Ushuaia – Horn – Ushuaia
Plan: W zależności od aktualnych ograniczeń mamy dwa warianty rejsu, każdy równie atrakcyjny.

Skipper: rejs poprowadzi kpt. Filip Kołodziej.
Na pokładzie zawsze jest również doświadczony co-skipper.

Horn to według wielu żeglarski Everest, tak też przyjęło się o tym przylądku mówić. My chcemy Wam pokazać, że jest to po prostu fantastyczna przygoda, na którą zapraszamy każdego – niezależnie od doświadczenia żeglarskiego. Ale na pewno należy być dobrze przygotowanym do tego rejsu. Płyniemy na słynnym jachcie s/y SELMA EXPEDITIONS – najlepiej przygotowanym jachcie komercyjnym pod polską banderą.

Zima na Hornie – brzmi extremalnie? Tak, może być intensywnie – ale również może być to przemiła żegluga w fantastycznych warunkach wyżowych, które z reguły utrzymują się o tej porze roku w okolicach Ushuaia. Średnia temperatura to około 5 stopni za dnia i -1 stopień nocą. Mapy pilotowe mówią o wiatrach głównie zachodnich, północnozachodnich i północnych o sile od 4 do 9 B. Oczywiście to tylko mapy, a lokalne uwarunkowania robią swoje. Czeka nas prawdziwie żeglarska przygoda!

Jacht – kliknij aby rozwinąć

Jacht SELMA EXPEDITIONS to stalowy kecz, zaprojektowany przez znanego francuskiego konstruktora Georga Azueppe-Brennera, został zbudowany w stoczni CM Merret w Bretanii. Linie teoretyczne oparto na liniach znanego w tamtym czasie z prędkości i dzielności morskiej jachtu regatowego Kriter.

Selma posiada dwa niezależne stanowiska sterowania. Jedno umieszczone w kokpicie, drugie w wygodnej sterówce. Komora zderzeniowa w dziobie, odcinane drzwiami wodoszczelnymi forpik i maszynownia, oddzielony grodzią wodoszczelną achterpik, miękkie wejście w wodę stewy dziobowej dają bezpieczny jacht do żeglugi na daleką północ lub południe. Długie, rozwijane cumy pozwalają na cumowanie w nietypowych miejscach. Sonar pomaga w nawigacji na płytkich i słabo zmapowanych akwenach.

SELMA to solidny jacht, przeznaczony do żeglugi w trudnych warunkach. Mieszczą się na niej cztery dwuosobowe kabiny dla gości, kabina rufowa dla stałej załogi, obszerny kambuz, mesa i dwie toalety. Niezależna kabina nawigacyjna (sterówka) znajduje się nad komorą silnika. Zapewnia komfort nawigowania i sterowania z osłoniętego przed wiatrem i chłodem miejsca.

SELAM została stworzona do pływania w rejonach arktycznych, na pokładzie znajduje się piec grzewczy, panuje bardzo niska wilgotność – jest bardzo sucho, jednak temperatura którą utrzymujemy w środku to około 10-12 stopni więcej niż na zewnątrz – ze względów zdrowotnych. Bądź na to przygotowany! Przyda się dobry śpiwór!


Koszty związane z rejsem to w sumie około: 4500-5000 EUR/osoba.

W tym policzyliśmy cenę rejsu, wyżywienie oraz loty do i z Ushuaia. Nasza oferta obejmuje wszystko związane z jachtem, i jej szczegóły przesyłamy w odpowiedzi na zapytanie.

Masz pytania? Napisz: biuro@sailcamp.pl

Zapisz się