fbpx

O Nas

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

M. Twain

Ten cytat idealnie obrazuje działalność inicjatywy jaką podjęliśmy i realizujemy od 2012 roku. Realizujemy to na co inni nie mają odwagi. Tworzymy nowe, do tej pory nie spotykane imprezy żeglarskie. Jednocześnie kultywujemy dobrą praktykę żeglarską, zarażamy pasją do żeglowania i pokazujemy, że żeglarstwo nie jest czymś niedostępnym! Z nami każdy może pływać!

Co roku możecie nas spotkać na morzu podczas takich imprez jak Bałyk Dla Odważnych, Bałyk Dla Pracujących, Polowanie na Białe Noce, Wellness&Sailing i wielu innych.

Bałtyk Dla Odważnych to największy rejs po Bałtyku, który organizujemy nieprzerwanie od początku naszej działalności. W listopadzie 2021 roku wzięło w nim udział 20 jachtów i 160 uczestników.

Szczególną uwagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa na morzu. Systematycznie współorganizujemy i również sami szkolimy się podczas Offshore Medical Course.

Specjalizujemy się w rejsach po północnych wodach. Od lat tworzymy SailCamp Expedition – pływamy tam gdzie się “nie da”. W 2015 roku była to Albania, w 2016 przemierzyliśmy ponad 1200 mil morskich na trasie Chorwacja – Czarnogóra – Albania – Włochy w tym Sycylia – Malta. Natomiast w roku 2017, na 23 metrowym jachcie Ocean A, organizowaliśmy wyprawę z Norwegii przez Szetlandy, Wyspy Owcze, Islandię na wschodnie wybrzeże Grenlandii, łącznie ponad 2500 mil!

Od tego regularnie co roku w 2018, 2019, 2021 i 2022 odwiedzamy: Grenlandię, Islandię, Wyspy Owcze, Azory, północną Norwegię – również zimą, w tym rejsy na morze Barentsa, morze Grenlandzkie, Norweskie i Północne.

Z dumą możemy stwierdzić, że nikt tak dobrze na rynku nie zna wymienionych wyżej rejonów  jak nasza kadra skipperska.

W 2021 roku braliśmy udział w rejsie z Urugwaju, przez Falklandy na Georgie Południową z ekipą filmową BBC na pokładzie jachtu s/y Selma Expeditions. A w 2023 roku wchodzimy do wąskiego grona organizatorów rejsów dookoła Hornu.

Popłyń z nami!

„Świetnie zorganizowane rejsy w bardzo przyjemnej atmosferze.”

— Karolina