fbpx

O Nas

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

M. Twain

Ten cytat idealnie obrazuje działalność inicjatywy jaką podjęliśmy i realizujemy od 2012 roku. Realizujemy to na co inni nie mają odwagi. Tworzymy nowe, do tej pory nie spotykane imprezy żeglarskie. Jednocześnie kultywujemy dobrą praktykę żeglarską, zarażamy pasją do żeglowania i pokazujemy, że żeglarstwo nie jest czymś niedostępnym! Z nami każdy może pływać!

Co roku możecie nas spotkać na morzu podczas takich imprez jak Bałyk Dla Odważnych, Bałyk Dla Pracujących, Polowanie na Białe Noce i wielu innych.

BDO to największy rejs po Bałtyku, który organizujemy nieprzerwanie od początku naszej działalności. W listopadzie 2019 roku wzięło w nim udział 17 jachtów i 147 uczestników.

Nasi Kapitanowie, to osoby niezwykle doświadczone, szczególnie w trudnych bałtyckich warunkach. Na naszym morzu pływamy również zimą. Od wielu lat organizujemy rejs sylwestrowy po Bałtyku.

Szczególną uwagę przykładamy do kwestii bezpieczeństwa na morzu. Systematycznie współorganizujemy i również sami szkolimy się podczas Offshore Medical Course.

Od lat tworzymy również SailCamp Expedition – pływamy tam gdzie się “nie da”. W 2015 roku była to Albania, w 2016 przemierzyliśmy ponad 1200 mil morskich na trasie Chorwacja – Czarnogóra – Albania – Włochy w tym Sycylia – Malta. Natomiast w roku 2017, na 23 metrowym jachcie Ocean A, organizowaliśmy wyprawę z Norwegii przez Szetlandy, Wyspy Owcze, Islandię na wschodnie wybrzeże Grenlandii, łącznie ponad 2500 mil!

W 2018 roku podczas wyprawy na jachcie s/y Bystrze oraz w 2019 roku na jachcie s/y Bee Wet, opłynęliśmy północną Islandię. Następnie trasą przez Wyspy Owcze i Szetlandy dopłynęliśmy do Norwegii.

Realizujemy też od kilku lat dwutygodniowe rejsy po Azorach, które przyciągają i fascynują każdego! Na pokładzie s/y Azimuth, co roku okrążamy zimą Nordkapp, polując na zorze polarne.

Popłyń z nami!

„Gorąco polecam 🙂 Organizacja na piątkę, nie zawodzi na żadnym etapie. Super sternicy! Doświadczeni, chętnie dzielący się swoją wiedzą i umiejętnościami. Super trasy rejsów, zostawiające morze wspomnień! Atmosfera najlepsza, dużo śmiechu i radości.”

— Ewa